Centrum pomocy bliźniemu
Monar Markot
Aktualności
Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR MARKOT w Warszawie powstało w 1993 roku wówczas pod nazwą MARKOT-3. Powstało ona w ramach zainicjowanego Ruchu na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności MARKOT. Utworzono wówczas sieć placówek opiekuńczych, które przyjęły nazwę MONAR MARKOT, gdzie drugi człon utworzono z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela MONARU Marka Kotańskiego. Pierwsza grupa podopiecznych własnymi siłami i dostępnymi środkami budowała obiekty. Pierwszy powstały budynek przenaczony był dla ludzi bezdomnych i pełnił role noclegowni do 2004 roku z całodobową, stacjonarną opieką bytową i socjalną. W roku 1995 na terenie Centrum Pomocy Bliźniemu powstał pierwszy szpital dla Ludzi Bezdomnych i Pogotowie MONAR.
Od 2012 r. jesteśmy w trakcie rewitalizacji.
Zmieniamy się aby podnieść standard i polepszyć warunki pobytu naszym podopiecznym.
Podziękowania
Wspierają nas